30 червня в Конгрес-центрі СумДУ відбувся ІТ форум «Спільнота проектних менеджерів Сумщини як складова розвитку ІТ бізнесу»  (SUMY PM COMMUNITY). Мета заходу полягала у створенні передумов для формування спільноти проджект-менеджерів Сумщини, що в подальшому сприятиме  розвитку IT-кластеру на Сумщині.

Цілями форуму було підвищення рівня поінформованості та розвиток компетенцій учасників заходу щодо сучасних аспектів проектного менеджменту в сфері ІТ, формування усталених зав’язків між розробниками ІТ-рішень та МСП, які їх використовують.  Спікери ознайомили учасників із практичними аспектами реалізації проектів в ІТ на прикладі особистого досвіду: від запуску ідеї до продукту, поділилися рекомендаціями для молодих ІТ-спеціалістів щодо розуміння потреб клієнтів та розробки якісних продуктів за допомогою дизайн мислення.

Також під час форуму відбувся воркшоп «Розроблення Project Proposal», який був проведений проджект-менеджером та бізнес-аналітиком міжнародної ІТ компанії AlreadyOn (Осло, Київ)  Каріне Макарян.

Учасники воркшопу працювали у проектних командах. Протягом виконання завдання команди аналізували вихідні дані, управляли змінами та імплементували додаткові вимоги від стейкхолдерів, аналізували вихідну інформацію, ініціювали зустріч з клієнтами для з'ясування деталей, тощо. За результатами воркшопу команди розробили фінальний документ і зробили його презентацію. Стейкхолдери провели оцінку якості розроблених учасниками рішень.

ІТ форум був проведений Центром підтримки бізнесу м. Суми у межах ініціативи “EU4Business” та за сприяння ІТ компаній: MindK, Brocoders, PortaOne, NetCracker, Apptimized та AMC Bridge. Керівники та топ-менеджери даних компаній також виступили ключовими спікерами форуму. Істотну організаційну підтримку у формуванні порядку денного форуму та його модерування надали декан факультету електроніки та інформаційних технологій Сергій Проценко та заступник декана з навчально-організаційної роботи - Богдан Гайдабрус.

Центр підтримки бізнесу м. Суми (https://www.fb.com/business.support.centre.sumy/) був створений у 2017 році зусиллями  представників СумДУ: Юрія Петрушенка, Тараса Савченка, Тетяни Васильєвої, Сергія Лєонова, Сергія Хвостова, Наталії Карпенко, Наталії Винниченко та інших. Всього в Україні створено  15 таких центрів, діяльність яких спрямована на підвищення конкурентоспроможності та рентабельності українських малих та середніх підприємств  шляхом надання їм якісних інформаційних послуг та консультацій.