Кафедра компʼютерних наук

СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

  1. Комп’ютерний клас Н-223  «Комп’ютерний клас операційних систем»
  2. Комп’ютерний клас Н-224  «Лабораторія інтелектуальних систем та нейромереж»
  3. Комп’ютерний клас Н-225  «Лабораторія машинного навчання»
  4. Комп’ютерний клас Н-229 «Комп’ютерний клас захисту та безпеки» 
  5. Комп’ютерний клас Н-322 «Комп’ютерний клас програмування»
  6. Комп’ютерний клас Н-323 «Лабораторія сучасної Web-розробки»

 

Матеріально-технічне забезпечення

Навчальний процес за освітньою програмою проводиться в аудиторіях та лабораторіях, обладнаних аудіовізуальною апаратурою і необхідними технічними засобами.

Навчальні заняття проводяться у 6 комп’ютерних класах, оснащених ліцензійними операційними системами від Microsoft та пакетами прикладного програмного забезпечення від Microsoft, Autodesk, Intel, Delcam, Siemens.

У навчальному процесі використовується матеріально-технічна база ІТ- підприємств «BROCODERS», «APPIMAZE» «NETCRACKER», «MINDK» та «АMC BRIDGE», якими було обладнано 5 навчально-методичних центри на факультеті.

Інформаційне та навчально-методичне забезпечення

Здобувачі вищої освіти, що навчаються за цією освітньо-науковою  програмою, та викладачі можуть використовувати бібліотечно-інформаційний корпус, окремі бібліотеки та бібліотечні пункти при навчально-наукових структурних підрозділах університету. Також діють віртуальні електронні читальні зали. Інформаційні ресурси бібліотеки СумДУ за освітньо-професійною програмою «Інформатика» формуються відповідно до предметної області та сучасних тенденцій наукових досліджень у галузі інформаційних технологій. Студенти можуть отримати доступ до всіх друкованих видань різними мовами, включаючи монографії, навчальні посібники, підручники, словники тощо. При цьому вони можуть переглядати літературу з використанням традиційних засобів пошуку в бібліотеці або використовувати доступ до Інтернету та баз даних наукової літератури. Доступ до всіх бібліотечних баз надається у внутрішній мережі університету, окрім цього є можливість віддаленого доступу до ресурсів поза межами університету.

Студенти також використовують методичний матеріал, підготовлений викладачами: підручники, презентації за лекціями, конспекти лекцій, методичні вказівки до практичних, лабораторних, індивідуальних завдань тощо. Методичний матеріал може надаватись як у друкованому вигляді, так і в електронній формі.

Система електронного навчання забезпечує доступ до матеріалів українською та англійською мовами з дисциплін освітньо-професійної програми, електронні навчально-методичні матеріали на онлайн-платформі Mix SumDU. Для дистанційного доступу до навчально-методичних матеріалів розроблено платформу відкритих освітніх ресурсів OCW СумДУ (платформа дозволяє об’єднати матеріали з дистанційних курсів, конструктор Lectur`ED з можливістю колективної роботи над електронними навчальними ресурсами, матеріали електронного каталогу бібліотеки, репозитарію та посилання на зовнішні навчальні ресурси). Методичний матеріал періодично оновлюється та адаптується до цілей освітньо-професійної програми.

Навчальні класи-лабораторії на базі яких студенти мають змогу навчатися та оволодівати навичками зі спеціальності cтворені разом з IT-партнерам