Кафедра компʼютерних наук

СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Про бібліотеку СумДУ

Бібліотечно-інформаційна система СумДУ забезпечує офлайн та віддалений онлайн доступ до електронних  освітніх та наукових ресурсів через сайт бібліотеки, а також інтегровані бази Електронного каталогу (далі ЕК) та репозитарію СумДУ.

Бібліотека СумДУ – найкраща бібліотека у номінації «Великі бібліотеки» за версією Української бібліотечної асоціації 2019 р.

Репозитарій СумДУ – з 2014 р. лідер серед університетських репозитаріїв України за кількістю документів, проіндексованих Google Scholar згідно рейтингу Webometrics.

СумДУ підтримує політику відкритого доступу – усі роботи науковців та кваліфікаційні роботи здобувачів розміщуються у репозитарії та перевіряються на унікальність тексту ліцензованим ПЗ Strike Plagiarism.

Власні електронні ресурси 

1 тис. матеріалів, у т.ч. гіди з академічного письма та доброчесності, авторського права, профілів дослідників, підбору журналу для публікації, управління даними досліджень, програмного забезпечення тощо.

У 2022 р. додано більше 400 новин, анонсів і тематичних матеріалів.

650 тис. бібліографічних описів, 188 тис. повнотекстових документів, 2265 журналів.

У 2022 р. додано 10 тис. документів з е-версію, з них близько 1 тис. – англійською мовою; розписано статті близько 300 журналів.

80 тис. документів: статті, тези доповідей, кваліфікаційні роботи бакалаврів та магістрів, дисертації, наукові звіти, книги.

1,5 млн. примірників, з них 567 у відкритому доступі в репозитарії СумДУ.

Доступ до міжнародних баз та журналів

У 2022 р. академічна спільнота університету мала доступ до 30 ресурсів, а саме: за підтримки МОН України та європейської спільноти – Scopus, Web of Science, ScienceDirect, Bentham Science, Grammarly, Springer Nature, EBSCO, Elsevier Health, AccessMedicine, AccessSurgery, AccessEmergencyMedicine, De Gruyter, Unicheck; освітніх онлайн-платформ Coursera, Udemy, Edx, Physioplus, Emeritus, Labster, Ukraine Global Faculty; платформ світової періодики Granta, The Washington Post, The Wall Street Journal, The Economist, Financial Times, BMJ Publishing Group Ltd; передплачених університетом – Strike Plagiarism.

Такі потужні видавництва як Royal Society of Chemistry, Nature, Wiley, Elsevier, Wolters Kluwer, Oxford University Press, Taylor & Francis, IOP, SAGE, 16 Cambridge University Press, Emerald, BioOne, IOS Press та інші виявили бажання підтримати Україну у цей нелегкий час. Спільнота університету отримала доступ до всіх цих ресурсів через платформу Research4Life.

Доступ до програмних пакетів та сервісів для науковців

StrikePlagiarism, Grammarly.

Grafiati, VAK.in.ua, ONAFT4Ref, Mendeley, EndNote, Zotero.

Додаткові сервіси та послуги

Бібліотека СумДУ надає такі послуги та сервіси для студентів, викладачів та науковців:

Розширено перелік послуг та сервісів до 19, якими можна скористатися віддалено, зокрема в 2022 р. – доступ до системи міжбібліотечного абонементу RapidILL, повернення книг поштою.

Перевірка академічних текстів здійснюється відповідно до Положення про академічну доброчесність та етику академічних взаємовідносин у СумДУ.

Усі студенти проходять лекцію з інформаційної грамотності та 2-модульний курс з академічного письма на 1 курсі навчання, а протягом наступних років регулярні тренінги з окремих тем, які стосуються академічного письма, проведення досліджень та поширення їх результатів.